CSR0603FTR475
Mfr.Part #
CSR0603FTR475
Description
RES 0.475 OHM 1% 1/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
475 mOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%